Najdroższe zestawy Lego City

1. Port kosmiczny

Na wstępie należy podkreślić, że jest to niezwykle dopracowany i rozbudowany zestaw z serii Lego city z przyjaciółmi. Składa się on z modelu promu kosmicznego, satelity, mobilnej platformy startowej, anteny, pojazdu serwisowego, a także sygnalizatora służącego do odliczania. Dołączono do niego ponadto aż 5 minifigurek, naukowca, 2 astronautów, oraz 2 techników. Dbałość producenta o dosłownie każdy element spowodował, że komplet zawiera wiele ciekawych funkcji. Przykładowo w przypadku promu kosmicznego mamy do dyspozycji otwierane drzwi ładowni, rozkładane ramię ładunkowe, oraz odłączane dopalacze rakietowe i zbiornik paliwa. Całość stanowić może idealny prezent dla dziecka na dosłownie każdą okazję.

2. Baza poszukiwaczy wulkanów 

Jest to wręcz idealny komplet dla młodych poszukiwaczy przygód. W zestawie mamy do dyspozycji mobilne centrum operacyjne, składające się z ciężarówki z przyczepą, koparki, wywrotki, wulkanu z ciekawą funkcją erupcji, stelażu, dronu z obrotowymi śmigłami, a także różnego rodzaju akcesoriów. Do tego otrzymujemy 6 minifigurek, 2 naukowców, 2 miłośników wulkanów. oraz 2 techników. Model wulkanu ma dość spore wymiary wynoszące 13 centymetrów wysokości i 17 szerokości. Warty podkreślenia jest fakt, iż zabawka przeznaczona jest wyłącznie dla dzieci powyżej 3 roku życia. Wynika to z tego, że zawiera dość sporą liczbę małych, łatwych do zjedzenia elementów. Zestaw zdecydowanie jest wart swojej ceny. 

3. Kopalnia

W zestawie znajdziemy model kruszarki z unoszonym ramieniem, ładowarkę, wywrotkę, fragment kopalni zawierający dość sporą ilość złotych samorodków i funkcją wybuchu, pochylnia, wózki kopalniane, mobilne laboratorium, oraz tory wraz z obrotowym zsypem. Do tego otrzymujemy 8 minifigurek do których zaliczamy pająka, niedźwiedzia, speca od różnego rodzaju wyburzeń, górnika, naukowca, 2 kierowców i szefa całej operacji. Imponujący jest fakt, że całość jest naprawdę sporych rozmiarów, zwłaszcza kruszarka. Komplet może przynieść naprawdę masę radości naszym pociechom przez co warto zastanowić się nad jego zakupem.